22O ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΡΑΜΑΤΟΥΡΓΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΚΡΟΑΣΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 22ου ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΔΡΑΜΑΤΟΥΡΓΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΓΙΑ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΝΕΟΥΣ

Αγαπητοί υποψήφιοι,

Ύστερα από τις χθεσινές εισαγωγικές εξετάσεις στο 22ο Πρόγραμμα Δωρεάν Δραματουργικών Σπουδών που οργανώνει η Ανωτέρα Δραματική Σχολή ΙΑΣΜΟΣ, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε πρωτίστως τα 394 παιδιά που προσήλθαν στις εξετάσεις αλλά δεν κατάφεραν να εξασφαλίσουν το δικαίωμα της δωρεάν φοίτησης. Συναισθανόμενοι πως το πρόβλημα της ανεργίας είναι τεράστιο και εκτιμώντας την αγάπη τους για το Θέατρο δεσμευόμαστε πως θα είμαστε στο πλευρό τους.

Είμαστε στην ευτυχή θέση να ανακοινώσουμε τα ονόματα των 88 επιτυχόντων που εντυπωσίασαν την επιτροπή των κριτών και κατάφεραν να κερδίσουν το τεράστιο προνόμιο της δωρεάν φοίτησης 1200 ωρών για το σχολικό έτος 2014-2015. Τους καλούμε έως την Παρασκευή 19 Σεπτεμβρίου να προσέλθουν στη Σχολή για να κατοχυρώσουν το δικαίωμά τους.

Λίστα επιτυχόντων
1. ΑΝΔΡΕΑΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
2. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
3. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
4. ΒΑΤΖΟΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΝΑΠΟΛΕΩΝ
5. ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
6. ΒΛΑΧΟΥ ΕΛΙΣΣΒΕΤ
7. ΓΑΪΤΑΝΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
8. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
9. ΖΗΣΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
10. ΗΛΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
11. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
12. ΚΑΚΕΤΣΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
13. ΚΑΛΙΦΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
14. ΚΑΛΙΦΗ ΑΝΔΡΙΑΝΗ
15. ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
16. ΚΑΜΠΟΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
17. ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΑΘΗΝΑ
18. ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
19. ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
20. ΚΑΡΑΔΗΜΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
21. ΚΑΡΑΠΤΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
22. ΚΑΡΤΣΑΚΛΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
23. ΚΑΤΡΙΤΣΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ
24. ΚΑΤΣΑΡΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
25. ΚΑΤΣΑΦΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
26. ΚΕΜΕΝΤΖΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
27. ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
28. ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΑΝΕΣΤΙΝΑ
29. ΚΟΡΔΟΛΑΙΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
30. ΚΟΥΒΑΡΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ
31. ΚΟΥΚΗΣ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ
32. ΚΟΥΚΟΥΤΣΗ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ
33. ΚΟΥΛΕΡΑ ΣΟΦΙΑ
34. ΚΟΥΛΟΥΡΙΔΟΥ ΜΥΡΤΩ
35. ΚΟΥΡΟΥΜΠΕΤΣΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
36. ΚΟΦΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
37. ΛΑΜΠΡΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ
38. ΛΑΟΥΤΑΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
39. ΛΥΡΑ ΕΛΕΝΗ
40. ΛΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
41. ΜΑΝΤΖΑΝΑΣ ΔΟΥΚΑΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ
42. ΜΟΣΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
43. ΜΟΣΧΟΝΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ
44. ΜΟΥΡΙΕΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ
45. ΜΟΥΣΤΑΦΑΡΟΥ ΣΑΡΑ
46. ΜΠΑΪΝΤΑΝΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
47. ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΑ
48. ΜΠΑΜΠΑΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
49. ΜΠΑΧΑΤΩΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
50. ΜΠΙΤΟΥΝΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑ
51. ΜΠΟΤΣΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ
52. ΜΠΟΥΡΕΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
53. ΜΠΟΥΣΙΟΥΤΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
54. ΜΠΡΕΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
55. ΝΟΜΙΚΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ
56. ΝΤΑΣΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
57. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
58. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ
59. ΠΑΠΑΛΕΛΟΥΔΗ ΧΡΥΣΑ
60. ΠΑΡΑΣΧΟΥ ΜΑΡΙΝΑ
61. ΠΑΥΛΟΥ ΟΛΓΑ
62. ΠΕΤΡΟΥ ΣΟΦΙΑ
63. ΠΡΟΖΥΜΑ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ
64. ΡΟΥΜΠΙΝΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ
65. ΣΕΡΕΜΕΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
66. ΣΙΝΑΡΕΛΛΗΣ ΝΙΚΟΣ
67. ΣΚΟΔΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
68. ΣΛΑΚΟΥ ΟΛΓΑ-ΣΑΡΑ
69. ΣΟΦΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
70. ΣΤΡΑΤΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
71. ΣΤΡΕΜΠΟΥ ΣΟΦΙΑ
72. ΣΤΡΙΦΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
73. ΣΥΜΕΩΝΙΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
74. ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΑΓΑΠΗ
75. ΤΡΑΝΙΝΑ ΑΓΓΕΛΙΝΑ
76. ΤΣΑΚΙΡΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ
77. ΤΣΑΜΗ ΜΑΡΙΑ
78. ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ
79. ΤΣΙΚΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
80. ΤΣΙΟΥΤΣΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
81. ΤΣΟΥTΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
82. ΦΑΚΟΥ ΑΛΕΞΙΑ
83. ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΟΔΙΣΣΕΑΣ
84. ΦΛΕΙΚΣΜΑΝΟΒΑ ΠΕΤΡΑ
85. ΦΟΥΡΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
86. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ
87. ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΥ ΒΑΛΛΙΑ
88. ΧΡΗΣΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Ακολούθως, ανακοινώνουμε ότι οι 100 υποψήφιοι που πήραν βαθμό με μέσο όρο Α και Β αλλά δεν κατάφεραν να εξασφαλίσουν δωρεάν φοίτηση καλούνται να έρθουν αύριο Τετάρτη 17 Σεπτεμβρίου και ώρα 12.00 μ.μ. στις εγκαταστάσεις της Σχολής για να κουβεντιάσουμε από κοινού για τα ειδικά πλεονεκτήματα που μπορούν να διεκδικήσουν.

Λίστα υποψηφίων με μέσο όρο Α και Β

1. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
2. ΑΛΩΝΕΥΤΗ ΑΛΙΚΗ-ΔΗΜΗΤΡΑ
3. ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΠΕΛΑΓΙΑ
4. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ
5. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
6. ΒΑΖΑΙΟΥ ΕΥΜΟΡΦΙΑ
7. ΒΟΛΑΝΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
8. ΒΟΛΙΚΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
9. ΒΟΥΔΟΥΡΗ ΛΥΔΙΑ
10. ΓΕΡΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
11. ΓΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
12. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
13. ΓΙΑΟΥΡΔΗΜΟΥ ΜΙΚΕΛΙΝΑ
14. ΓΙΑΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
15. ΓΚΙΝΗ ΜΑΡΙΑ-ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ
16. ΓΚΙΩΝΤΕ ΔΗΜΗΤΡΑ
17. ΓΩΓΟΥΣΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
18. ΔΑΝΑ ΑΡΙΣΤΕΑ-ΜΙΚΑΕΛΑ
19. ΔΕΛΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
20. ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΚΛΕΑ
21. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΜΑΡΚΕΖΙΝΑ
22. ΕΜΙΝΙ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
23. ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΔΡΙΑΝΗ
24. ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΔΑΝΑΗ-ΕΛΠΙΔΑ
25. ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΡΕΓΓΙΝΑ
26. ΘΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
27. ΘΑΝΟΥ ΑΡΕΤΗ
28. ΙΣΣΑΡΗ ΣΟΦΙΑ
29. ΚΑΚΟΥΤΗ ΣΟΦΙΑ
30. ΚΑΛΛΙΑΜΒΑΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
31. ΚΑΜΙΤΣΑΛΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ
32. ΚΑΜΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
33. ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
34. ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΣΟΦΙΑ
35. ΚΕΦΑΛΑ ΠΗΓΗ
36. ΚΗΡΥΚΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ
37. ΚΟΤΟΥΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
38. ΚΟΥΡΑΜΠΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ
39. ΚΟΥΡΙΔΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
40. ΚΟΥΤΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
41. ΚΟΥΤΣΑΦΤΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
42. ΚΡΕΜΗΖΑΚΗΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ
43. ΚΡΟΝΤΗΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
44. ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
45. ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
46. ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΚΑΛΙΟΠΗ
47. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΑΦΝΗ
48. ΛΑΜΑΡΗΣ ΦΩΤΗΣ
49. ΛΑΡΕΤΖΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
50. ΛΕΙΒΑΔΑΡΑ ΜΙΧΑΕΛΑ
51. ΛΙΒΑΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
52. ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
53. ΛΙΟΥΙΣ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΑΝΝΑ
54. ΜΑΓΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ
55. ΜΑΝΤΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ
56. ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
57. ΜΙΧΑΛΑΚΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
58. ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ
59. ΜΟΥΣΑ ΜΑΡΙΑ
60. ΜΩΡΙΚΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
61. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
62. ΝΟΜΙΚΟΥ ΓΙΟΒΑΝΝΑ
63. ΝΟΥΡΑΪ ΚΛΕΙΣΙΕΤΡΑ
64. ΟΡΦΑΝΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ
65. ΠΑΛΑΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
66. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ-ΜΑΡΙΑ
67. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
68. ΠΑΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ
69. ΠΙΤΣΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
70. ΡΕΝΤΟΥΛΗ ΣΟΦΙΑ
71. ΡΙΓΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
72. ΡΟΥΣΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
73. ΣΑΚΑ ΕΥΔΟΞΙΑ
74. ΣΕΡΓΗ ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ-ΑΛΕΞΙΑ
75. ΣΙΕΡΑΣ ΠΕΤΡΟΣ
76. ΣΙΜΙΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
77. ΣΚΡΕΚΑ ΛΑΜΠΡΙΝΗ
78. ΣΟΥΡΒΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
79. ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
80. ΣΤΑΜΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
81. ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΑΤΟΥ ΕΛΕΝΑ
82. ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
83. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ
84. ΣΤΕΦΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
85. ΤΖΑΝΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
86. ΤΖΑΤΖΟ ΛΕΟΝΩΡΑ
87. ΤΖΙΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
88. ΤΡΥΦΩΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
89. ΤΣΑΜΑΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ
90. ΤΣΟΗ ΡΑΦΑΕΛΑ
91. ΦΕΛΟΥΤΖΗ ΑΝΝΑ
92. ΦΙΝΟΣ ΣΠΥΡΟΣ
93. ΦΟΥΡΤΑΚΑ ΙΩΑΝΝΑ
94. ΦΡΑΦΚΙΑΔΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
95. ΧΑΤΖΕΛΗ ΕΙΡΗΝΗ
96. ΧΑΤΖΗΗΛΙΑΔΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ
97. ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
98. ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΕΡΑΣΜΙΑ
99. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ
100. ΧΡΙΣΤΟΦΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ


Συγχαρητήρια σε όλους! Παρακαλούμε θερμά οι επιτυχόντες έως την Παρασκευή 19 Σεπτεμβρίου να έχουν αποδεχτεί το προνόμιο της δωρεάν φοίτησης έτσι ώστε να σχηματιστούν τα τμήματα της σχολής.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

σεμιναρια

Αγαπημένοι μας σπουδαστές,

Άλλη μια χρονιά έφτασε στο τέλος της∙ μια χρονιά που στιγματίστηκε από την απειλή της πανδημίας, αλλά και από το δημιουργικό πυρετό της κατάρτισης που εξασφαλίζει ο Φορέας μας, και η οποία αναπτύσσεται σε επτά επιμέρους πυλώνες:

  • την Ανωτέρα Δραματική Σχολή Ίασμος της Αθήνας
  • την Ανωτέρα Δραματική Σχολή Σύγχρονο Θέατρο της Θεσσαλονίκης
  • το Θεατρικό Εργαστήρι Βασίλης Διαμαντόπουλος
  • τη Σχολή Υποκριτικής στην Κάμερα του Μανούσου Μανουσάκη
  • τη Μουσικοθεατρική Σκηνή για παιδιά και εφήβους
  • τα επιμορφωτικά σεμινάρια
  • το Θερινό Θέατρο Λαμπέτη.

 

Εντούτοις παρά τις αντιξοότητες καταφέραμε να φέρουμε σε πέρας με τον καλύτερο τρόπο τόσο το εκπαιδευτικό μας πρόγραμμα (με το κορυφαίο καθηγητικό δυναμικό της χώρας) όσο και τα προγράμματα επαγγελματικής αποκατάστασης των αποφοίτων μας στο χώρο του θεάτρου, του κινηματογράφου και της τηλεόρασης (πολυάριθμες παραγωγές όπου πρωταγωνιστούν αποκλειστικά οι απόφοιτοί μας).

Τα 38 χρόνια εμπειρίας στο χώρο της θεατρικής εκπαίδευσης μάς επιβεβαίωσαν αυτό που με φανατισμό υποστήριζε ο συνιδρυτής μου, Βασίλης Διαμαντόπουλος: πως, αν κάτι μας δίνει κουράγιο κι ελπίδα να εξακολουθήσουμε, είναι το βλέμμα των νέων ανθρώπων που το μάτι τους δεν έχει ακόμη παγώσει.

Με το βλέμμα και την έγνοια, λοιπόν, στους νέους καλλιτέχνες σάς περιμένουμε το Σεπτέμβριο για να στήσουμε μια νέα χρονιά γεμάτη σχέδια που θα ευνοήσουν ποικιλοτρόπως τους σπουδαστές μας.

Καλή αντάμωση,
Σταύρος Δελλής